قائم صنعت سپاهان

اسکلت آلاچیق

آلاچیق سرپناهی برای نشستن در هوای باز

آلاچیق امن که جلوه زیبایی نیز به محیط می دهد باید دارای اسکلتی محکم باشد یعنی اسکلت آلاچیق باید به گونه ای باشد که افراد از امنیت خود در آلاچیق اطمینان داشته باشند که قائم صنعت سپاهان این اطمینان را برای شما ایجاد میکند می کند.داشتن یک تفریح  دلچسب و عالی در کنار خانواده و دوستان حتما نیاز به مکانی امن  و دلنشین دارد تا بتوان اوقات خوشی در آنجا بدور از نور خورشید یا باران و هر گونه موردی دیگر گذراند.

آلاچیق ها از جمله مکان هایی هستند که امروزه در مکان های بسیاری به چشم میخورند  و مردم  اوقات  خود را در این مکان ها میگذرانند.

 اسکلت آلاچیق

یک آلاچق از نکات مهم آن میتوان به استحکام در آن اشاره کرد که اگر به درستی اجرا نشود ممکن است خطر ساز شود بنابراین اسکلت آلاچیق را باید به گونه ای بنا کرد که از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری شود.

به گونه ای که در پایه های این اسکلت هیچ گونه نقصی وجود نداشته باشد و درست و در مکان مناسب نصب شود و وزن وارد بر خود را تحمل کند.

استحکام اسکلت آلاچیق به نحوه درست بنا شدن آن نیز مربوط میشود از این رو معماران باید در امر ساخت آن توجه و ظرافت لازم را به کار ببرند.

امنیت در یک سازه نقش اول را ایفا میکند و باید اسکلت آلاچیق به گونه ای باشد که از سقوط هر گونه شی احتمالی جلوگیری شود و وزن وارده بر خود را تحمل کند.

و همچنین پایه ها آن مقاومت برای ایستایی وزن وارده را داشته باشند.

 مناطق مورد استفاده

از آنجایی که آلاچیق ها از جمله مکان هایی هستند که میتوان اوقات خوشی در این مکان گذراند پس باید اسکلت آن به نحوی ساخته شود که شرایط جوی مد نظر مشتری را برآورده سازد به گونه ای که اسکلت آلاچیق در مناطقی مانند ساحل بدور از هر گونه زنگ زدگی و یا از بین رفتن رنگ آن دوام کافی را داشته باشد.

همچنین برای در مناطق گرم سیر پوششی مناسب برای جلوگیری از نور خورشید و ایجاد سایه باشد. علاوه بر آن پوششی در مقابل باران و خیس شدن باشد.

در امر ساخت اسکلت آلاچیق مرغوبیت مصالح استفاده شده در آن نقش مهمی دارد به گونه ای که اگر این امر رعایت نشود با مشکلاتی رو به رو خواهیم شد.

از جمله شکستن پایه ها یا کج شدن آن ها، بیرون آمدن پایه ها از محل نصب ، از بین رفتن سریع رنگ و زنگ زدگی در اسکلت سازه، فرو ریختن سازه و مشکلاتی ازین قبیل می تواند حاصل استفاده نادرست از مصالح در ساخت اسکلت آلاچیق باشد.

موارد استفاده از اسکلت  آلاچیق

شاید شما هم علاقه مند باشید که در محوطه حیاط خانه یا ویلای خود فضایی را داشته باشید که تابستان ها از سایه آن و در زمستان پوششی در برابر باران برای شما باشد.

یا حتی  در محدوده اطراف استخر خود فضایی دنج برای گذراندن اوقات خود داشته باشید.

آلاچیق ها از جمله مواردی هستند که به صورت بسیار کاربردی فضایی مناسب را برای شما ایجاد میکنند .

اسکلت آلاچیق به راحتی در هر مکانی با هر شرایط اقلیمی که مد نظر شما باشد قابل بر پایی و احداث می باشد.

اسکلت آلاچیق را حتی میتوان در محدوده پارک ها و فضای سبز برای استفاده عمومی بنا کرد. همچنین میتواند در شکل ها و اندازه های مختلف بسته به سلیقه و کاربرد شما ایجاد شود.

مراحل ساخت سایبان (Altar)

مراحل ساخت اسکلت آلاچیق بسته به نوع و شکل آن ممکن است تفاوت هایی داشته باشد. اما مواردی که در همه ی آن ها مشترک است :

ابتدا انتخاب مکان مناسب برای ساخت و برپایی اسکلت می باشد ، بعد از آن باید نقشه سازه به طور دقیق کشیده شود به طوری که سلیقه مشتری نیز مد نظر طراح قرار بگیرد، مرحله بعدی انتخاب درست و بجای مصالح برای ساخت یک اسکلتی امن است.

بعد از این مراحل سازه شروع به ساخت می شود و در مدت زمان کوتاهی به خواسته مشتری پاسخ داده میشود.

در بعضی آلاچیق ها اسکلت در مکانی دیگر آماده میشود و به مکان مورد نظر منتقل میشود.

کلمه ی آلاچیق به زبان انگلیسی

** پیشنهاد قائم صنعت سپاهان به شما **

اگر شما هم به فکر ساخت یک آلاچیق زیبا برای محیط زندگی خود هستید که علاوه بر زیبایی مکانی مناسب برای گذراندن اوقات خوش شما باشد، قائم صنعت سپاهان این اطمینان را به شما میدهد که با صرف کمترین هزینه مکانی زیبا و دلچسب را با بهترین کیفیت ود ر زمانی کوتاه  برای شما مشتری عزیز فراهم میکند.

جهت مشاوره و عقد قرار داد با ما تماس بگیرید.

Exit mobile version