قائم صنعت سپاهان

پلی کربنات چیست

پلی کربات چیست 

امروزه با بیشتر شدن نیاز مردم به داشتن سقف هایی با کیفیت بالا تعداد متقاضیان برای استفاده از سقف های پلی کربنات بالا رفته است.

سقف های پلی کربنات به دلیل مقاوم بودن در برابر عوامل مختتلف همچون زلزله ، طوفان، ضربه و …. از امنیت بالایی برخوردارند.

در مواردی که مقاوم بودن و شفافیت و ضربه پذیری دارای اهمیت باشد این ورق ها با قابلیت فیزیکی و گرمائی عالی میباشند و در سر تاسر جهان امروزه استفاده زیادی از آن ها میشود.

این ورق ها با خاصیت انعطاف پذیری و تغیر پذیری که دارند مورد توجه سازندگان و معماران قرار گرفته اند که در بسیاری از اماکن همچون مدارس ، بیمارستان ها، ادارات و بسیاری از اماکن دیگر به چشم میخورند.

خصوصیات ورق پلی کربنات

ورق های پلی کربنات دارای خصوصیات چشم گیری میباشند که باعث وجه تمایز آن ها با دیگر مصالح شده است از جمله :

ضربه پذیر بودن این ورقات در برار سقوط اشیا سنگین که ممکن است باعث خسارات جبران ناپذیری شود از جمله مزیت های آن است .

گاهی یک پروژه به خاطر داشتن هزینه های سنگین و سرسام آور برای تهیه وسایل  ممکن است منتفی شود ورق های پلی کربنات به دلیل قیمت مناسبی که دارند این امر را آسان ساخته اند.

شیشه ها از مصالح مهم ساختمانی شمرده میشنود که همواره در برابر آسیب قرار دارند ورق های پلی کربنات به دلیل شفافیت بالا و مقاوم بودن زیاد جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه ها میتواند باشد .

امروزه با بیشتر شدن ارتفاع ساختمان ها تمیز کردن آن ها بسیار کار مشکل و دشوار است و همواره در برابر گرد و غبار قرار دارند اما این ورق ها گرد و غبار را جذب نمیکند و به راحتی با یک بار شستن تمیز میشوند.

موارد استفاده از پلی کربنات

از جمله استفاده از این ورق ها میتوان برای پوشش استخر هایی اشاره کرد که در معرض تابش آفتاب و آلودگی و زباله قرار میگرند اشاره کرد که علاوه بر زیبایی برای محیط استخر پوششی مناسب در برابر این عوامل است .

مورد دیگراستفاده این ورق ها برای سقف های متحرک و ثابت است که بسیار مورد توجه  قرار دارند  از جمله استفاده در سقف های سایبان خودرو ها که مداوم در برابر آسیب های زیادی قرار دارند از جمله سقوط اشیا تابش آفتاب ، سقف متحرک استخر و …

این ورق ها از امنیت بالایی برخوردارند و استحکام بالایی دارند و در برابر زلزله و طوفان مستحکم می باشند.

این ورق ها به دلیل وزن سبکی که دارند به راحتی  جا میشوند و برای سازه هایی که سبک بودن اهمیت دارد بسیار گزینه مناسبی است.

از طرفی به راحتی گرما را از خود عبور نمیدهند و امروزه و برای ساخت پنجره ها بسیار مفید و کاربردی هستند عدم شکنندگی آن ها و شفافیت و ضربه پذیر بودن باعث شده طرفداران زیادی را به خود جلب کند.

در صنعت سقف های جمع شونده نیز این ورق ها از اهمیت بالایی برخوردارند که علاوه به دادن جلوه ای زیبا به محیط به دلیل سبک بودن به راحتی قابل استفاده میباشند و ورود آلودگی به محیط مربوطه جلوگیری می کنند.

موارد کاربرد پلی کربنات بصورت تخصصی

چندنکته ضروری

این ورق ها به گونه ای ساخته شده اند که در تابستان که بیشترین میزان گرما را داریم این ورق ها با قابلیتی که دارند آن را بازتاب کرده و از ورود حجم زیادی گرما جلوگیری میکنند و در بقیه فصول نیز دمای محیط را متعادل نگه می دارند.

اگر به فکر محیطی دنج برای گذراندن اوقات خود هستید با صرف کمترین هزینه  و زمان این ورق ها بهترین گزینه برای شماست که قائم صنعت سپاهان این امر را برای شما مهیا می سازد.

جهت اطلاع از قیمت ها و نحوه کار با ما تماس بگیرید.

[Rating]
5 / 5 ( 1 امتیاز )
Exit mobile version